Οκτώβριος του 2022, και στην οθόνη του υπολογιστή μου εμφανίζεται κάτι που μοιάζει με ένα επίκαιρο διαδικτυακό μιμίδιο. Το κείμενο λέει: «Κάποιος με ρώτησε αν έχω σχέδια για την εποχή (the fall)που έρχεται. Χρειάστηκε λίγος χρόνος για να συνειδητοποιήσω ότι εννοούσαν το ‘φθινόπωρο’ (autumn) και όχι την κατάρρευση του πολιτισμού».
![](https://orthoslogos.news/wp-content/uploads/2022/12/autumn-300x207.jpg)
Αυτό μπορεί να είναι αστείο, αλλά έχει πλάκα, απλά και μόνο επειδή ζούμε σε τόσο παράξενους καιρούς: Πρώτον, περάσαμε μια παγκόσμια πανδημία. Όμως, ως απάντηση σε αυτήν, τελικά, δημιουργήσαμε μια χρηματοπιστωτική φούσκα και έναν…